Bjelin võitis avaliku ruumi paigaldusauhinna 2023

Korter-hotelli projekt Charlottehavenis (Kopenhaagen, Taani), kuhu paigaldati Bjelini kõvendatud puitpõrandad, võitis ajakirja FLOOR Trends & Installation 2023. aasta paigaldusauhinna avaliku ruumi kategoorias. Bjelini kõvendatud tammepõrandad paigaldati 44 täielikult renoveeritud hotellituppa.

FLOOR Trends & Installation Awards tunnustab kõige loomingulisemaid paigaldajaid ja huvitavaid paigalduskohti nii elu- kui ka äripindade kategoorias. Bjelini ulatuslik projekt Charlottehavenis, mis on täis Taani kõrgetasemelist disaini, pälvis auhinna projektile ainulaadse lähenemise ja lõpptulemuse eest.

Kõik sisekujundusotsused olid juba tehtud ja lõpptähtaeg lähenemas, kui Charlottehaven otsustas valida põrandakatteks Bjelini kõvendatud tammeparketi. Paigaldajad kiitsid paigaldamise lihtsust ja 5G® Dry™ lukuühenduse tihedust.  

“Meile meeldis selle projekti kallal töötada ja meil on au seda auhinda vastu võtta,” ütles Bjelin Taani tegevjuht Henrik Ottesen. “See näitab, kui lihtne on meie kõvendatud puitpõrandaid paigaldada ja kui ülivõimsalt parem on meie uus lukuühendus.”

Charlottehaven hindas kvaliteetset tööd ja hoolimata sellest, et põrandat puudutavad otsused tehti hilises staadiumis, lõpetasid paigaldajad tööd õigeaegselt. Arvestades sellega, et laste ja lemmikloomadega pered ööbivad hotellitubades korraga nädalaid või isegi kuid, pidid põrandad olema vastupidavad, kauakestvad ja veekindlad. Paigaldajatel õnnestus kõik need ootused täita tänu kõvendatud puitpõrandale ning selle täiustatud lukustussüsteemile.

Bjelini kõvendatud puitpõrandate tootmiseks kasutatakse revolutsioonilist Woodura®-tehnoloogiat, mis muudab ehtsad puitpõrandad kolm korda tugevamaks. Lisaks on parketilauad veekindla 5G® Dry™-lukustussüsteemiga. Mõlemad uuendused on välja töötanud Bjelini tütarettevõte Välinge Innovation. 5G® Dry™ tagab kiire, lihtsa ja vastupidava paigalduse ilma liimi ja naelteta, muutes parketilaudade vuugid veekindlaks ning seetõttu ei saa vesi tungida läbi parketilaua vuukide ega kahjustada aluspõrandat.