Kalasabaparketid

Esimesed teadaolevad kalasabamustrid põrandatel pärinevad Rooma impeeriumist, kus neid kasutati eriti vastupidavate kivisillutiste rajamisel. Kalasabamustrilised puitpõrandad muutusid aga populaarseks 16. sajandi Prantsusmaal. See põrandakatte stiil on ehe klassika, sümboliseerides staatust ja elegantsi.

Kalasaba paigaldusel

peaks arvestama tavalisest parketist suurema ajakulu ning materjali ülekuluga (umbes 15%). Uued tehnoloogiad võimaldavad toota ka ujuvalt paigaldatavaid lukuühendusega kalasabaparkette. Nende paigaldamisega saab hakkama ka erioskusi omamata. Liimitava kalasabaparketi paigaldus tuleks siiski jätta oma ala professionaalidele, kuna liimimine on keerukam ja nõuab rohkem vastavaid eriteadmisi.  

Pildil Bjelin Boden kalasabaparkett

Bjelin`i kalasabaparkett

Nüüd on võimalik kalasabaparkettpõrandat kokku klõpsida ilma, et kasutaks naelu, liimi või peaks lihvima või lakkima. Jättes ära paljud töömahukad etapid, nagu liimimine, naelutamine, lihvimine või pinnatöötlus, saab töökulusid hoida madalal ja tulemuseks on kalasabaparketi mõistlik kogukulu.
Valik puitpõrandaid kõigis värvides ja stiilides – rahulikust ja elegantsest kuni elava ja maalähedaseni.
Bjelini kalasabaparkett on saadaval mitmes stiilis, klassis ja pinnatöötluses.
Valikus on klassikaliste mõõtudega, 69×345 mm ja ujuvalt paigaldatav 5G lukuühendusega tammeparkett. Kasutatav 5G lukuühendus on ülitäpne, tagades kiire paigalduse ja suurepärase lõpptulemuse. Saadaval on selekt ja rustic valikud. Kvaliteetne puitfiibrist (HDF) vahekiht tagab täpsed ühendused ja “kriuksuvaba” lõpptulemuse. Matt lakk säilitab puidu eheda välimuse ning annab põrandale hea niiskus- ja kulumiskindluse. 
Lisaks klassikalises formaadis klikitavale kalasabaparketile on Bjelin nüüd tutvustanud ka kalasabamustrites kõvendatud puitpõrandaid. Lipid on suuremas mõõdus ja löögikindlamast materjalist ning annavad ruumile stiilse ja modernse tunde. Ideaalne suuremates ja suure koormusega ruumides.
Tugevdatud puidu tootmiseks kasutatakse ainulaadset tootmistehnikat, mis kasutab toorainena kogu puud. See on kümme korda rohkem pinnakihti võrreldes traditsioonilise parkettpõrandaga.

Saksa tootja Ter Hürne LVT kalasabaparketid

on mõõtmetega 162×1082 mm ning alusele liimitavad. Tänu spetsiaalsele lukk-punn ühendusele on paigaldus lihtne, kiire ja väiksema ülekuluga (umbes 8%). Ter Hürne eripäraks on ka pinnalamellide otste täiendav töötlemine niiskuse vastu. See tagab parkettpõranda kauni välimuse pikkadeks aastakümneteks. Ter Hürne kalasabaparketid on saadaval ultra matt lakiga või õlitatuna. 

Ter Hürne LVT Soya on tänapäevane põrandamaterjal, millest valmistatakse disainpõrandaid. Kahjulikud pehmendid on tootes asendatud sojaoast toodetava õliga, mis tagab põrandakattele parimad omadused. See materjal on elastne ja hea heliisolatsiooniga ning samaaegselt tugev ja vastupidav. Klient saab valida endale parima lahenduse kolme kollektsiooni vahel. 

Pro: alusele liimitav 2,5 mm paksune põrand, mis sobib eelkõige suure koormusega ühiskondlikesse ruumidesse.  

Perform: 6 mm paksune lukuühenduse ja korgist alusmaterjaliga põrandakate. See sobib ühtviisi hästi nii ühiskondlikesse ruumidesse kui ka kodudesse. Lukuühendus tagab lihtsa ja kiire paigaldatavuse ning korgist alusmaterjal pehmuse ja hea helisumbuvuse. 

Komfort: 9 mm paksune, lukuühenduse ning puidust vahekihi (HDF) ja korgist alusmaterjaliga. Suurepärane valik neile, kes soovivad, et toode oleks võimalikult naturaalse koostisega ning LVT-le omase suurepärase vastupidavusega. Seeria on mõeldud eelkõige kodukasutusse, aga sobib ka mõõduka käimiskoormusega ühiskondlikesse ruumidesse. 

kalasaba laminaatparkett
kalasaba laminaatparkett

Ter Hürne elegantsed kalasabamustriga laminaatpõrandad

on mõõtmetega 133×665 mm ning laudade paksused on 10 mm. Kollektsioonis on üheksa vaheldusrikka värvidemänguga tammepuidu dekoori. Kalasabamustrit rõhutavad tugevad V-faasid. Tõetruu printmuster ning kergelt harjatud pind annavad eheda puidu tunnetuse. Lukusüsteem Smart Connect HB tagab lihtsa ja kiire paigalduse.

Ter Hürne laminaatpõrandad on puidu hingega ökopõrandad, koosnedes peaaegu täielikult puidust. See on plastivaba ega sisalda kahjulikke koostisosi nagu plastifikaatorid ja kloor. Samuti on see ökoloogiliselt kahjutu toetades tervislikku elukeskkonda. Laminaatpõranda tootmiseks kasutatav puit pärineb säästvast metsandusest.

Ter Hürnel on 60-aastane kogemus puitpõrandate tootmise vallas. Saadud kogemused on üle kantud ka laminaatpõrandate tootmisse, kus eeskujuks on ehe puit ning tulemuseks tõepärased pinnamustrid ja -struktuurid.