Kumba valida – õlitatud või lakitud parkett?

Bjelini puitpõrandad on saadaval kahes pinnaviimistluses: matt lakituna või õlivahatatuna. Milline erinevus siis nende kahe vahel on? Mõlemad variandid tagavad teile vastupidava ja ilusa põranda ning valik sõltub suuresti maitsest ja stiilist.

Õlitatud parkett on loomuliku pinnastruktuuriga, mis annab imelise puidutunde, kuid nõuab ka veidi rohkem hooldust. Umbes kord aastas tuleb põrand kauni välimuse säilitamiseks hooldusõlitada. Kui tekib kriimustus, on sageli võimalik seda parandada kahjustunud kohta õlitades. Õlitatud puitpõrandaid soovitame paigaldada kodu väiksema käimiskoormusega kohtadesse nagu magamis- ja elutoad. Suurema käidavusega kohtades vajab põrand küll rohkem hooldust, kuid peab vastu sama hästi. Lakitud puitpõrand on ühtlasema ja vastupidavama pinnaga, mis nõuab vähem perioodilist hooldust. Lakitud pind pakub suurepärast kaitset ning selle pinda on lihtne puhtana hoida.

Lakitud parkett vajab vähem hooldust, kui õlitatud põrand, kuid seda on keerulisem parandada, kui lakk on kahjustatud. Üldjuhul soovitame lakitud puitpõrandaid tihedama liiklusega kohtades, nagu köögid, esikud ja normaalse niiskustasemega avalikud ruumid.