Milline põrandakate valida kööki ?

… üks sagedamini esitatud küsimusi …

Köögis toimetad palju püstijalu ning söögitegemise või nõudepesu käigus võib sattuda põrandale rohkelt vett. Samuti on köögis suurem oht, et kätte võetud ese võib kergelt põrandale kukkuda purunedes ise või rikkudes ära põranda.

Köögis olev põrandakate peaks vastama vähemalt kolmele kriteeriumile: olema jalge all piisavalt elastne ja soe, olema hea niiskuskindlusega ning hea löögikindlusega.   

Meie valikust sobivad suurepäraselt järgmised tooted:

1. BJELIN kõvendatud puitparketid…

… 3x kõvema pinnaga, hea niiskuskindlusega ning jalge all mõnusalt soe. Uudne pulbertehnoloogia muudab parketi pinna löökidele vastupidavaks, tihe vahekiht tagab hea niiskuskindluse ning ehtsast puidust pinnakiht on jalge all alati mõnus ja soe. Avatud planeeringu puhul saad nii elutoas, kui ka köögi põrandal kasutada naturaalse pinnaga kõvendatud parketti, säilitades ühtse stiili.  

2. Avatara – disainpõrandad

…turvalise koostisega PVC- ja pehmenditevabad uue põlvkonna disainpõrandad sobivad kööki suurepäraselt. Jalge all mõnusalt pehmed, soojad ning suurepärase vee- ja löögikindlusega. Lisaks 24 erinevat mustrit dekoori kohta tagavad eriti tõetruu välimuse.

3. Dureco-disainpõrandad

…laminaatpõrandate uuenduslik edasiarendus. Kuigi üle 90% koostisest on orgaaniline, on see suurepärase veekindlusega – vuugid on veekindlad lausa 24 tundi.

4. LVT – põrandakatted

…korgist aluskate lisab põrandale mõnusa pehmuse. Plastist pinnakiht on suurepärase niiskuskindlusega ning väga hea kulumiskindlusega.

5. LVT /SPC – põrandakatted…

…võrreldes LVT-ga on SPC-tüüpi põrandakate veidi jäigem, aga samas stabiilsem, sobides hästi näiteks kohtadesse, kus põrandale langeb otsene päikesekiirgus. Niiskus- ja kulumiskindluse poolest on LVT ja SPC -põrandakatted sarnased. Maha kukkuvad esemed ei vigasta nii lihtsalt katte pinda ning tänu pinna elastsusele säästetakse nii mõnegi mahakukkuva eseme “elu”.