Mõned nõuanded, millega võiksid arvestada, kui hakkad valima seda õiget puitpõrandat

Lisaks omadustele ja hinnale on põranda valikul suur tähtsus ka põranda välimusel ning see on paljuski isiklike eelistuste ja maitse küsimus. Avaldame siinkohal mõned üldised nõuanded, mis võivad olla teile abiks puitpõranda valimisel. Antud nõuanne kehtib kõikidele Bjelini puitpõrandakatete tüüpidele, mis on spetsiaalselt toodetud kodu- ja ühiskondlike hoonete erinevate ruumide jaoks. Bjelini valikus on mitusada erinevat põrandat, mis kõik on erineva välimusega

RUUMI SUURUS

Suurtes ruumides tuleks valida suure plangu formaadis põrand, näiteks põrandalauad laiuse ja pikkusega vähemalt 200 x 2000 mm. Erandiks on kalasabapõrandad, mis paigaldatakse mustritesse. Kalasabapõrandad sobivad enamikele põrandatele alates väikestest ruumidest ja koridoridest kuni väga suurte ruumideni. 3-lipilised parkettpõrandad ja väiksema suurusega laudpõrandad sobivad kõige paremini väiksematesse ruumidesse, nagu magamistoad ja kodukontorid.

PÕRANDA VÄRV

Põranda värv mängib suurt rolli ruumi tajumisel. See tuleks kohandada kogu ruumikeskkonna jaoks valitud stiiliga, s.t. värvivalik, mööbel ja sisekujundus. Põrand on ruumi oluline osa, kuid tavaliselt ei taheta, et see oleks liiga domineeriv. Tumedam põrand võib pakkuda sooja ja hubast keskkonda ning sobib seetõttu sageli keldritesse, raamatukogudesse, kodukontoritesse jne, samas kui hele põrand muudab ruumi avaramaks ning sobib seetõttu elutuppa, kööki ja magamistuppa.

RAHULIK VÕI MAALÄHEDANE

Rahuliku ja harmoonilise välimusega selekt-valiku puhtad puidumustrid, mis on ilma liigsete oksakohtade, pragude ja värvinüanssideta, sobivad sageli nii elutuppa, kööki kui ka magamistuppa – seda eriti kaasaegses interjööris.

Maalähedasemad rustik-valiku põrandad sobivad klassikalisema stiili jaoks ja sobivad sageli hästi ka puhkemajadesse, pööningutele ja vanematesse hoonetesse.