Ribipaneelide paigaldamisest

NII SAATE PAIGALDADA LATT-RIBIPANEELID ISE

Latt-ribipaneelide paigaldamine on tänu punn-soon ühendustele väga lihtne. Aluspinnaks sobivad nii siledad, kui ka ebatasased pinnad.  

RIBIPANEELIDE PAIGALDAMINE

Kinnitamiseks võite paneelid liimida olemasoleva seina peale või klammerdada paneelid puitroovituse külge. Viimase meetodi eeliseks on see, et vajadusel saate paneele lihtsalt eemaldada ja taaskasutada mõnes teises ruumis.

PANEELIDE MÕÕTMED

287 x 2770 x 20 mm – 2tk/pakend = 1,588 m2

Latt seinapaneelid on 277 cm kõrged, seega katavad enamiku seinu maast laeni. Paneele on lihtne soovitud kõrgusele lühendada. Ainult 2 cm paksuse tõttu kaotate ruumis minimaalselt. Paneelide lõikamiseks sobib näiteks tavaline tiheda hammastusega käsisaag.

Kõrgematele seintele (kõrgus üle 2,7 m) paigaldades saad paneele jätkata. Hajuta jätkukohad seinte erinevatesse kohtadesse (sarnaselt laudparketi paigaldamisega).

PANEELIDE PAIGALDAMINE ALUSROOVITUSE KÜLGE

See meetod sobib juhtudel, kui soovite mõne aja möödudes paneele eemaldada või kasutada mõnes muus kohas. Samuti juhtudel, kui alussein on halvas korras (suured ebatasasused, augud jne) või kui soovite paigaldada paneelide taha juhtmeid või näiteks LED-valgustust.  

  1. Paigaldage puidust roovitus ja lõigake paneelid sobivasse mõõtu.
  2. Kinnitage paneelid klambrite- või Maestro kinnitusklambrite abil.
  3. Vajadusel viimistle lõpptulemus liistudega.

PANEELIDE PAIGALDAMINE LIIMIDES

  1. Alussein peab olema tolmuvaba ning kuiv. Vajadusel lõika paneelid sobivasse mõõtu.
  2. Kanna liim seinale või paneelide tagapinnale ning suru paneel ühtlaselt seina külge kinni. Liimi võid kanda aluspinnale/paneeli tagapinnale kas punktide või triipudena. Järgi liimitootja juhendit!
  3. Vajadusel viimistle lõpptulemus liistudega.

ribipaneelide paigaldus