Miks valida kõvendatud parkett?

Toote koostis
  • Pinnatöötlus kas matt lakiga või õlivahga
  • Puidu kokkupressitud karastatud pinnakiht
  • kokkupressitud ja karastatud puidupõhine pulbrikiht
  • niiskuskindel HDF plaat, mille üla-ja alaosa on karastatud
  • kokkupressitud ja karastatud puidupõhine pulbrikiht
  • kokkupressitud puidust tasakaalustav kiht
BJELIN - Hardened Wood flooring

probleemivaba kõvendatud puitpõrand

Woodura® pinnaga põrandakattega on vähem muresid. Suurepärase löögi- ja kulumiskindlusega.

Kõvendatud parkett on uudse pulbertehnoloogia abil toodetud puitpõrand. Tavaparketist erineb see oma omaduste poolest: pulbertehnoloogia kasutus muudab naturaalse parketi pinna ligi 3 korda kõvemaks ning tulemuseks on suurepärase löögikindlusega naturaalsest puidust pind. Samuti on kõvendatud parkett niiskuskindlam ja stabiilsem, võimaldades toota suuremate mõõtmetega põrandalaudu ning paigaldada suuri põrandapindu ilma täiendava liikumisvuugita.

Miks valida kõvendatud parkett?

Kõvendatud parketi üheks peamiseks eeliseks ongi just naturaalse pinna tugevus. Tikk-kontsad ja maha kukkuvad esemed praktiliselt ei jäta pinnale kahjustusi. Samuti on muljetavaldavad laudade suured mõõtmed – laiused 208 ja 273 mm ning pikkus 2,4 meetrit.

Puudusi ega kitsaskohti pole – tegu on kindla tulevikusuunaga parketitootmises. Tehnoloogia kasutab ära peaaegu kogu tooraine; parketi pind on õhuke, aga samas ülivastupidav, võimaldades toota pea kümneid kordi rohkem puitpõrandaid võrreldes nn tavalaudparkettide tootmisega.

Kõvendatud parketti paigaldatakse ujuvalt ilma liimita 5G-lukusüsteemi abil. Ujuvalt paigaldamine tähendab seda, et parketilauad paigaldatakse aluspõrandale lahtiselt, kasutades parketi all alusmaterjali. Ujuvpaigalduse eelis liimimise ees on paigalduse lihtsus ja soodne hind. Samuti on ujuvpaigaldatud parketti ka hiljem lihtsam uue vastu välja vahetada. Vajadusel saab kõvendatud parketti ka aluspinnale liimida.

Parketi hooldusvajadus sõltub parketi viimistlusest. Parkett on saadaval kas õlivahatatuna või mati lakiga viimistletuna. Laki puhul piisab tolmuimejast ja niiskest lapist. Õlivahatatud pinna korral on soovitatav kasutada õlitatud pindadele ettenähtud aineid.

Parketi paigalduses saab abiks olla:

https://remontjaviimistlus.ee/artiklid/kovendatud-parkett