LP SMARTSIDE 

EELKRUNDITUD FASSAADILAUAD

Miks on fassaadilauad erilised?

 • LP® SmartSide® fassaadilauad põhinevad OSB-plaatidel ning nende tootmisel on kasutatud ilmastikukindlaid lisaaineid
 • Fassaadilauad sisaldavad tsink-boraate, mis on kahjutud inimestele, kuid vähendavad kahjurite paljunemist ning mädaniku ja sambla mõju
 • 4,88 m pikkuste lauadadega on vähem ühenduskohti, kiirem paigaldus ning väiksem ülekulu
 • Fassaadilauad on eelnevalt krunditud ning ülevärvitavad veepõhjaliste värvidega
 • Ehtsa seedripuu pinnastruktuuriga
 • Oksavabad, ei pragune
 • Töödeldavad nagu tavaline puit – ei vaja eritööriistu  

 •   Paksus Mõõtmed
  LAUAD 9,5 mm
  200 x 4880 mm
  PIIRDELIISTUD 17,5 mm
   89 x 4880 mm


   Vaata, kuidas lauad on tehtud....

   Paigaldus
   LP Smartside tugevuse test...


   
  Miks LP Smartside?

  1. Vastupidavus
  Ehkki õige voodrilaua valimisel tuleb arvestada paljude teguritega, peaks vastupidavuse kriteerium olema nimekirja tipus. Voodriliikide uurimine lähemalt võib aidata Teil teha parima valiku oma kodule -   vastavalt vajadustele.

  Töödeldud puit
  Vinüül/plastvooder
  Tsementkiud
  Turul kõige vastupidavamaks voodrilauaks on töödeldud puidust voodrilauad, mis on ehtsa puidu välimusega. Suurepärane valik kestmaks pikka aega.
   Plastvooder on populaarne tänu taskukohasele hinnale ja vähesele  hooldusvajaduslele. See ei kuulu siiski vastpidavate voodriliikide hulka kuna tal on suhteliselt väike löögikindlus ning võib olla mõranev, sulav  ja painduv. Tsementkiud on  mitmekülgne valik, mis sobib paljude erinevate ehitusstiilidega.kuigi seda võib olla raske säilitada kliimas kus on palju niiskust või sagedased külmumis/sulamistsülid, mis võivad põhjustada purunemist või pragunemist.
  Traditsiooniline puit

  Seedri laastud
  Alumiinium
  Traditsiooniline puit pakub  esteetilist võlu kuid  on kalduvus probleemidele mis on seotud loodusliku biolaguneva materjaliga. Seda võib kahjustada niiskus, seened, mis põhjastavad mädanemist ja kõverdumist. Samuti nõuab materjal sagedast värvimist või peitsimist. Kuigi selle uhke välimus sarnaneb traditsioonilise puiduga on seedri laastuvooder vastupidavam voodritüüp millel on ka looduslikud isoleerivad omadused. See nõuab ka palju rohkem hooldust kui üksi teine puidust voodri osa. Alumiiniumist vooder on tavaliselt valmistatud alumiinium rullmaterjalist mis võib muuta selle vastupidavaks voodriliiiks, kuigi selliseks mis ei pea alati ilmastikutingimustele vastu. Võivad tekkida mõlgid ja mõlgid nõuavad sagedast värvimist.


  2. Väljakutse


  Töödeldud puit vs. komposiit
  Komposiitvoodreid on mitut erinevat tüüpi - ja töödeldud puit , nt. LP®Smartside ®, on juhtumisi üks neist. Erinevate komposiitvoodrite valmistamise mõistmisel ning kvaliteedi ja tõhususe hindamisel, on ülioluline roll.

  Tavaliselt koosneb komposiitvooder puidukiu tükkidest mis on ühendatud lisamaterjalidega. On ka teisi komposiitvooderdusvõimalusi, mille alusena ei kasutata puitu ( nt. kasutatakse selle asemel tsementi).
  Töödeldud puit on tehniliselt komposiitvoodri alamklass. See on tavaliselt valmistatud puidust milles on minimaalselt siduvaid aineid või tanniine mis võivad määrida või läbi imbuda, mis aitavad parandada välimust.
  Tootmisprotsessi käigus lõigatakse toode viiludeks. Töödeldud puit võib olla painduvam kui komposiit mis muudab selle purunemiskindlamaks. 

  Töödeldud puit vs. tsementkiud
  Kuigi nii töödeldud puit- kui ka tsementkiud voodril on muljetavaldav vastupidavus kui ka välimus, on  LP®Smartside ® puitfassaadil juhtiv piiratud garantii ning paigaldamine on palju lihtsam --- ja  kiirem.Töödeldud puidul on ka parem löögikindlus.

  Tsementkiudvooder. Koosneb liivast, tsemendist ja tsellulooskiududest. Võib olla puidu, kivi, tellise välimusega, kuid puudub tööstuse juhtiv vastupidavus nagu töödeldud puitvoodril  LP®Smartside ®

  Töödeldud puitfassaad on valmistatud puitkomposiitmaterjalist. Komposiitpuidust vooder on segatud erinevatest kiududest ja puitkiududest mille tulemuseks on vastupidavam ja odavama paigaldusega toode.

  Töödeldud puit vs. traditsiooniline puit
  3. Ilmastikukindel
  Tugevad tormid. Kui elate piirkonnas kus on tugevad tormid või suisa orkaanid - on kodu fassaadi tugevus ja vastupidavus suurem kui kunagi varem.  LP®Smartside ® on tugeva tuule suhtes kõrge reitinguga - vooderdus peab vastu karmidele tormidele kus tuuleiil on 320 km /tunnis.
  Niiskus. Ehkki valides ilmastikukindlat voodrit ei ole niiskus tegur, millele kohe oskaks mõelda, kuid ometi võib see teie kodu mõjutada.  LP®Smartside ®  voodrilauad on loodud spetsiaalselt võitlemaks niiskuse kõrvaltoimetega nagu liigniiskuse , külmumis- sulamistsüklite, vastu.
  Äärmuslik kuumus. Kõik ihkavad päikest kuid mitte kõik ei mõtle kahjulikele mõjudele mida pikaajaline päikesepaiste võib majale avaldada.Patenteeritud SmartGuard ® tootmisprotsess on mõeldud kaitsmaks voodrilaudu  kuumusega seotud probleemide eest nagu nt. kooldumine, paindumine, koorumine.

  Email again: