LP SMARTSIDE 

EELKRUNDITUD FASSAADILAUAD

LP®Smartside ® fassaadilaudade eelised:

 • LP® SmartSide® fassaadilaudade tootmine on sarnane OSB-plaatide tootmisele ning täiendavalt on kasutatud lisaaineid, mis tõstavad laudade ilmastikukindlust. 
 • Fassaadilauad sisaldavad tsink-boraate, mis on kahjutud inimestele, kuid vähendavad kahjurite paljunemist ning mädaniku ja sambla mõju
 • 4,88 m pikkuste lauadadega on vähem ühenduskohti, kiirem paigaldus ning väiksem ülekulu
 • Fassaadilauad on eelnevalt krunditud ning ülevärvitavad tavalistele puitfassaadidele ettenähtud värvidega
 • Ehtsa seedripuu pinnastruktuuriga
 • Oksavabad, ei lõhene 
 • Töödeldavad nagu tavaline puit – ei vaja eritööriistu
 • Kerge paigaldada  lauad on sirged ja stabiilsed
 • Lauad sobivad vertikaalseks ja horisontaalseks paigaldamiseks
 •  

    Paksus Mõõtmed
  LAUAD 9,5 mm
  200 x 4880 mm
  DEKORATIIVLIISTUD 17,5 mm
   89 x 4880 mm


   Vaata, kuidas lauad on tehtud....

   Paigaldus
   LP Smartside tugevuse test...


   
  Miks LP Smartside?

  1. Vastupidavus
  Sobiva voodrilaua valimisel tuleb arvestada paljude teguritega, milledest vastupidavus peaks olema üks tähtsaimatest. Erinevate fassaadimaterjalide võrdlemine aitab teil teha parima valiku oma kodule.

  Töödeldud puit
  Vinüül/plast
  Tsementkiud
   Ehtsa puidu väimuse ning suurepärase vastupidavusega. Ühtlase tugevuse ja tihedusega ning oksavaba. Üks vastupidavamaid fassaadimaterjale.Populaarne tänu soodsale hinnale ja vähesele hooldusvajaduslele. Halb löögikindlus. Värvitoon tuhmub aja möödudes.Mitmekülgse valikuga tsementkiud sobib paljude ehitusstiilidega. Probleemiks on sagedased külmumis-sulamistsüklid, mis võivad põhjustada plaatide pragunemist ning purunemist. Tugeva löögi korral puruneb
  Traditsiooniline puit

  Puitlaastud
  Alumiinium
  Ehe ja naturaalne materjal. Vähene niiskuskindlus. Probleemiks lõhede tekkimine, oksakohad ning vaigukanalid.Vajab sagedasemat hooldust ülevärvimise näol võrreldes töödeldud puiduga. Fassaadimaterjalina Eestis vähelevinud, samas suhteliselt vastupidav ja isoleeriva omadusega. Nõuab sagedasemat hooldust võrreldes traditsioonilise- või töödeldud puiduga. Alumiiniumist vooder on tavaliselt valmistatud alumiinium rullmaterjalist mis võib muuta selle vastupidavaks voodriliiiks, kuigi selliseks mis ei pea alati ilmastikutingimustele vastu. Võivad tekkida mõlgid ja mõlgid nõuavad sagedast värvimist.


  2. Omadused

  Töödeldud puit vs. komposiit
  Komposiitvoodreid on erinevat tüüpi - töödeldud puit (nt. LP®Smartside ®) on üks neist.
  Tavaliselt koosneb komposiitvooder puidukiust, millele on lisatud sideained.
  On ka teisi komposiitvoodreid, mille koostisena ei kasutata puitu (nt. kasutatakse tsementi).
  Töödeldud puit on tehniliselt komposiitvoodri alamklass. Lisaks sideainetele on Smartside töödeldud puitvoodrite tootmisel kasutatud vaike, vahasid ja säilitusaineid, mis muudavad puidu vastupidavaks niiskuskahjustustele ning putukatele ja närilistele.

  Töödeldud puit vs. tsementkiud
  Mõlemad tooted on muljetavaldava vastupidavusega ning suurepärase välimusega. Tsementkiudvooder koosneb liivast, tsemendist ja tsellulooskiududest. Tavaliselt on kas puidustruktuuri või sileda pinnaga.

  Töödeldud puidu paigaldamine on lihtsam, soodsam ja kiirem ning töödeldud puit on ka parema löögikindlusega.

  Töödeldud puit vs. traditsiooniline puit
  Traditsioonililine puitvooder on ehe ja naturaalne, samas kapriissem niiskuse ja temperatuuri suhtes. Traditsioonilise puitvoodri probleemideks on ebaühtlane kvaliteet, okslikkus, vaigukanalitest väljavoolav vaik ning vähene temperatuuri ja niiskuskindlus. Ka võivad putukad või närilised rikkuda puitvoodrit.


  Töödeldud puidu puhul on vabanetud traditsioonilisi puitvoodreid kimbutavatest probleemidest: lauad on ühtlase kvaliteediga, oksa- ja vaiguvabad, ei lõhene. On sirged ning hea paindekindlusega. Tehases peale kantud kruntvärv tagab suurepärase põhja kõikidele katvatele värvidele. Laudade koostis tagab väga hea vastupidavuse mädanikule.

  Email again: