Seinapaneelide paigaldamisest -2

Varasemas blogis rääkisime ribipaneelide paigaldamisest vastavalt tehase juhenditele. Nüüd proovisime paigalduse meie näidisteruumi seina peal ise järgi. 

Valisime kahe akna vahelise seina, kus paiknevad konditsioneer ning telekas. Eesmärk oli muuta ruum veidi hubasemaks ning samas presenteerida ka materjali.

Paneelid kinnitasime elastse MS polümeer-tüüpi liimiga otse värvitud kipsseinale. Liimi kandsime paneelide tagumisel küljel olevatesse soontesse punktidena. Kokku paigaldasime 5 paneeli ja liimikulu oli ca 1 tuub (290 ml).

Vahepeal
Enne

Tegime ka ühe mõõtmisvea – no algajal ikka juhtub – ja seetõttu pidime paneele jätkama. Jätkamiseks ei sobi tehasepoolne ots, vaid ots tuleb eraldi sirgeks lõigata, siis jääb praktiliselt nähtamatu üleminekukoht.

Kokkuvõtvalt – väga kergelt töödeldav ja lihtsalt paigaldatav paneel, mille abil saab interjööri muuta huvitavamaks ning hubasemaks.

Kuna paneelid paigaldasime põrandaliistudest veidi kõrgemale (ca 25 cm), siis fikseerisime paneelide alumise ääre mustade kipsikruvidega, et paneelid vahepeal alla ei vajuks. Enne kipsikruvide kasutamist puurisime ka väikese augu kruvile ette – selliselt jäi peaaegu nähtamatu kinnituskoht. Paneelide lõikamiseks kasutasime peenehambalist käsisaagi.

Kui paneele lõigata pikisuunas, siis tuleb ettevaatlik olla, et saega mitte vigastada pinnalippide külgi. Igaks juhuks võiks pikisaagides kasutada pinnalipi kaistmiseks maalriteipi – vähendab pinnalipi vigastamise ohtu.

Pärast