LOOM+ Vabaõhumuuseumi kaasaegses puitmajas
16.09.2019
Peagi valmivas Eesti Vabaõhumuuseumi kaasaegses puitmajas ( Puitehitise kompetentsikeskuses) on põrandakatteks kasutatud Oneflor kootud disainpõrandat sarjast Loom+. Kuigi tegu on plastist põrandakattega, jätab see põrandal pigem tekstiilkatte mulje. Kasutatud muster meenutab kootud vaipa. Sisekujundus: Ivi-Els Schneider.
Loom+ on saadaval kahes erinevas kollektsioonis ning 50x50 cm plaatidena.
Loom+ kollektsioon võitis 2014 aastal maineka Reddot disainiauhinna.

Millele võiks mõelda enne põrandakatte valikut?

10.08.2019
Põrandakatte valikul koju võiks arvesse võtta oma pereliikmete - lapsed, koduloomad- käitumisi/harjumisi. Heaks valikuks on kõvendatud puitpõrand, mis on jala all soe, kuid samas peab vastu raskete esemete kukkumisele ning suuremale käimiskoormusele. Kõvendatud puitpõrand näeb välja nagu 1-lipiline tammeparkett või tavaline lauparkett põrand, mille välimus meenutab laia põrandalauda, kuid mille pind on mitmeid kordi kõvem. Esikusse või kööki oleks heaks lahenduseks komposiitkeraamika, mis on jala all soe, aga välimuselt meenutab keraamilist plaati.

Millele võiks mõelda enne põrandakatte valikut?

10.08.2019
Põrandakatte valikul koju võiks arvesse võtta oma pereliikmete - lapsed, koduloomad- käitumisi/harjumisi. Heaks valikuks on kõvendatud puitpõrand, mis on jala all soe, kuid samas peab vastu raskete esemete kukkumisele ning suuremale käimiskoormusele. Kõvendatud puitpõrand näeb välja nagu 1-lipiline tammeparkett või tavaline lauparkett põrand, mille välimus meenutab laia põrandalauda, kuid mille pind on mitmeid kordi kõvem. Esikusse või kööki oleks heaks lahenduseks komposiitkeraamika, mis on jala all soe, aga välimuselt meenutab keraamilist plaati.

Ütleme "linoleum" aga mõtleme...?
15.07.2019
Kuigi linoleum põrandakattepuhul on tegu naturaalse põrandakattematerjaliga, on inimesed harjunud linoleumiks kutsuma ka PVC põrandakatteid ja vinüülparketti ehk LVT-d. Võrreldes linoleumiga on viimased kulumiskindlamad sobides  ka eriti suure käimiskoormusega ühiskondlike ruumide põrandatele. Linoleum on PVC-vaba ning saadaval rullis või plaatidena.
Laminaatparkett või laminaatparkett?
12.06.2019 
Laminaatparkett ehk laminaatpõrand on saadaval erinevates mõõtmetes ning levinumad on ehtsat puitu jäljendavad mustrid. Tänu dikgtaalsele trükitehnikale on pinnamustrid sageli nii tõetruud, et petab ära kogenuma silmagi. Laminaatparketid on saadaval väga erinevas hinnaskaalas alates 4 EUR/ m2 kuni 40 EUR/ m2. Üldjuhul määrab ära kulumiskindluse ja kasutusmugavuse just hinnatase - mida odavam seda vähem kulumis- ja niiskuskindlam ning vastupidi. Kvaliteetne laminaatpõrand on heaks valikuks kohtadesse, kus põrandakate peab vastu pidama suurele koormusele, olles samal ajal puitpõranda välimusega.

Keraamilised plaadid - kas leidub alternatiivi?
25.04.2019
Keraamilised plaadid on põrandamaterjalina kasutuses olnud juba väga pikka aega. Nad on hea kulumis- ja niiskuskindlusega ning lihtsalt hooldatavad. Miinuseks võib tuua nende kõva ja külma pinda ning keerukamat paigaldust. Samuti on keraamilised plaadid haprad kukkuvatele esemetele ning võivad kergesti puruneda. Heaks alternatiiviks keraamilistele plaatidele on ujuvalt-paigaldatavad keraamilised komposiitplaadid, mis näevad välja nagu ehedad keraamilised plaadid, kuid on viimastest tunduvalt soojema pinnaga, suurepärase löögikindlusega ning lihtsalt paigaldatavad. Ühtse lukusüsteemi olemasolul on keraamilisi komposiitplaate võimalik paigaldada ühtseks põrandaks koos parkettpõrandaga.

PVC põrandakatted  ehk vinüülkatted ehk plastpõrandakatted
11.04.2019
Et miks selline selgitus? PVC põrandakatted on rahva suus tuntud ka kui vinüülkatted ehk plastpõrandakatted. Tänu PVC katete kulumis- ja niiskuskindlusele ning kergele holdatavusele kasutatakse neid laialdaselt eelkõige ühiskondlike ruumide põrandatel. Tänu järjest karmimatele keskkonna- ja siseõhunõuetele, on PVC katete koostis muutunud järjest ohutumaks. Katted on saadaval rullmaterjalina kui ka plaatidena või geomeetriliste kujunditena.


PVC - vaba põrandakate ...millest siis põrandakate tehtud on ?
12.03.2019
PVC vabad põrandakatted ei sisalda PVC (polüvinüülkloriid) plasti. PVC plast on asendatud puhtama ja turvalisema plastiga, mis on ohutum nii keskkonnale kui ka inimesele. PVC vaba plastpõranda kasutus on heaks alternatiiviks naturaalsetele materjalidele, olles viimastest parema niiskus- ja kulumiskindlusega. PVC vaba põrandakate on suurepärane valik haiglastesse, lasteaedadesse ning koolidesse.

Kulumiskindel põrand - mis selle määrab?
14.02.2019
Õige kulumiskindlusega põrandakatte valik on olulise tähtsusega. Mis on aga õige või piisav kulumiskindlus? Valiku lihtsustamiseks on enamus põrandakattematerjale paigutatud kulumiskindluse klassidesse : kodud 21, 22, 23  ; ühiskondlikud ruumid 31, 32, 33 ja 34   ; tööstuslikud ruumid 41, 42, 43. Mida suurem on number seda suurem on kulumiskindlus.


Mis võiks olla puitpõranda alternatiiv?
15.01.2019
Puitpõrandale alternatiivi leidmine tuleb kõne alla tavaliselt siis, kui soovitakse kulumis- või niiskuskindlama pinnaga materjali, mis samas meenutaks puidu ehedat välimust. Heaks alternatiiviks puitpõrandale on näiteks LVT põrandakatted, laminaatparkett või vinüülpõrandad. Samuti ehtsa puitpõranda välimusega keraamilised plaadid, mida on saada erinevates mõõtmetes või toonides.

Palju küsitud küsimus - kas parketti saab parandada?
14.12.2018
Jah saab - teatud ulatuses. Parketi parandamine on lihtne, kui tekkinud vigastused ei ole tõsised ning on õiged teadmised ja selleks sobivad materjalid. Väiksemate kriimude ja täkete parandamisega saab arvatavasti enamus ise hakkama. Ehitusmaterjali poodides on saadaval parandamiseks sobivad vahendid. Suuremate probleemide korral ( veekahjustused, lahti tulnud pinnalipid, sügavad kriimud) aga tuleks pöörduda professionaalide poole, kes parandavad kahjustused või vahetavad kahjustatud kohad välja.

Kas valida naturaalne või laminaatparkett?
11.11.2018
Kas valida põrandale naturaalne või laminaatparkett - see sõltub nii mitmestki asjaolust. Naturaalse parketi ehedust ja sooja pinda on väga raske asendada, samas kui põrandal käiakse näiteks tikk-kontsadega kingadega, oleks õigemaks valikuks laminaatparkett. Samuti, kui kodus on teravate küüntega lemmikloomad, tuleks samuti valida tugevama pinnaga põrandakate ehk antud juhul laminaatparkett. Ka kukkuvatele esemetele või "väikese ehitaja" haamrilöökidele peab laminaatparkett paremini vastu. Samas on laminaatparketi pind tunnetuslikult külmem ja kõvem naturaalse parketi pinnast. Roomavatele väikelastele ja paljastele jalgadele on naturaalne puit kindlasti soojema ja mõnusma pinnaga.