5 head põhjust, miks valida LATT-seinapaneelid

 • DEKORATIIVSED
  Tootesarja eesmärk on olla “Eriti dekoratiivne!” Ribidega seinapaneelid sobivad suurepäraselt nii kodudesse, kui ka ühiskondlikesse ruumidesse.

 • PIKA KASUTUSEAGA
  Kasutatav puit on jätkusuutlik ning paneele on võimalik ümber paigutada ja taaskasutada.

 • PLEEKIMISKINDLAD
  Paneelid on UV-kindlad säilitades esialgse värvitooni pikkadeks aastateks. Paneele ei pea õlitama ega lakkima. 

 •  AKUSTILISED
  Ribidega paneelid on heade akustiliste omadustega, püüdes kinni helilaineid ning vähendades kaja.

 • LIHTSALT PAIGALDATAVAD
  Paneelid ühendatakse omavahel punn-soontega ning kinnitatakse kas fiksaatorliimi või kruvidega. Sobivad paigaldamiseks ka ebatasasele aluspinnale.

Uus toode – Ter Hürne DURECO disainpõrandad!

Veekindel põrandakate, mis ei ole toodetud plastikust! Tänu kasutatavatele materjalidele ja kaasaegsele tehnoloogiale on see võimalik! Dureco koosneb peaaegu täielikult puidust ja teistest orgaanilistest materjalidest.Dureco on vastus suurenenud nõudlusele veekindlate ja vastupidavate põrandate osas, mis oleksid samaaegselt ka väiksema ökoloogilise jalajäljega. SEAL-tehnoloogia muudab vuugid eriti veekindlaks, isegi nii kindlaks, et võid oma põranda jätta märjaks lausa 24 tunniks 

 • Lihtne, kiire ja vastupidav klikk-ühendus
 • Eriti tiheda puit-komposiit vahekihiga, mis ei ima niiskust
 •  Plaatide ja plankude ääred on täiendavalt töödeldud niiskuskindlaks
 • Suurepärane vastupidavus ja veekindlus tänu vaik-korund pinnakattele
 • 20 atraktiivset puidu- ja kivimustrit
 • Toodetud Saksamaal

Seinapaneelid.... MAESTRO LATT

Seinte värvimine või tapeetimine ei ole ainukesed võimalused, kuidas oma kodu sisekujundust lihtsalt muuta. Aktsentseina on võimalik saavutada ka tellisseinalt krohvipinda eemaldades. Kes aga lammutada ei soovi, siis neile jääb vähe võimalusi… Latt-seinapaneelidega saad lisada oma kodule korraliku doosi iseloomu kiirelt ja pikaks ajaks.
Tõstame lati veelgi kõrgemale!


Täname kõiki, kes külastasid meie stendi Interjöör 2022 sisustusmessil !
//media.voog.com/0000/0044/2181/files/int%20AU%20floor.mp4

Juba sel nädalavahetusel oleme oma väljapanekuga sisustusmessil.
Meid leiad stend
ilt 202


Uued Workshop 55 LVT-kollektsiooni näidised on kohal!

Kollektsiooni märksõnadeks on: kalasaba, chevron (prantsuse kalasaba), metalsed pinnad, rooste, naturaalne betoon ja -puit, sünkroonitud mustrid, piiride hägustumine ehtsa ja jäljendava materjali vahel.
Tule tutvuma!


Kõvendatud puitpõrandate rekordilised müügid

Uut tüüpi põrandakatted - kõvendatud puitpõrandad, mille Bjelin tõi turule vaid paar aastat tagasi, on kiiresti muutunud turul nõutud tooteks. Populaarne põrand on esimese poolaasta jooksul püstitanud uue müügirekordi. Nõudlus vastupidavate ja keskkonnasõbralike põrandate järele kasvab jätkuvalt ning võidab järjest suuremaid turuosasid. Edu taga on murranguline leiutis – patenteeritud Woodura® tehnoloogia, mille on välja töötanud Bjelini tütarettevõte Välinge Innovation. Tänu uuele põrandatehnoloogiale kasutatakse põranda valmistamiseks vähem tamme toorainet ning tootmisprotsess muudab põrandad väga vastupidavaks. Need on omadused, mida Bjelini kliendid hindavad. “Meil ​​on hea meel pakkuda oma klientidele täiesti uut põrandakategooriat, mis on ühtlasi ka keskkonnasõbralik. Suured müüginumbrid ja kasvav nõudlus viitavad sellele, et meie kõvendatud puitpõrandad on tulevikupõrandad”, ütleb Bjelini omanik, Pervanovo Investi tegevjuht Darko Pervan. Bjelini karastatud puitpõrandate müük moodustab 2022. aastal hinnanguliselt kolmandiku kogu laudpõrandate müügist Rootsis, kuid kui nõudlus jätkab samas tempos kasvu, võib turuosa peagi kasvada lausa 40 protsendini. Bjelin müüb kõvendatud puitpõrandaid ka teistes Põhjamaades ja Horvaatias, lisaks müüakse kontserni kõvendatud puitpõrandaid kaubamärgi Välinge Flooring all ka USA-s ja Aasias. Suure nõudluse rahuldamiseks jätkab Bjelini valdusfirma Pervanovo Invest investeerimist oma olemasolevate tootmishoonete võimsuse suurendamisse Rootsis ja Horvaatias. Samuti suurendab kontsern investeeringute tempot, et kiirendada 2024. aastal valmiva maailma suurima puitpõrandate tehase valmimist. Horvaatias Ogulinis, maailmakuulsa Spacva metsa lähedal, kust hangitakse tamme toorainet, on valmimas uus tehas. Mõned tehase liinid võetakse kasutusele juba varem, kuid täisvõimsus plaanitakse saavutada 2024. aastal.


Uus toode- viimistlusliistud seintele ja lagedesse.

Oleme AU Floor`i valikusse lisanud uue ja eriti populaarse toote - spoonitud viimislusliistud.
Tammespooniga liistud on saadaval kas toonimata või toonituna sobides kokku meie kõikide puitparketi toonidega. 30 mm laiad ja 19 mm paksud spoonliistud on saadaval 2,7 m või 3,0 m pikkustena. Liistud on lihtsalt kinnitatavad kontaktliimi abil siledale aluspinnale. Tänu madalale paigaldussügavusele (19 mm) ei pea ümber paigutama lüliteid, pistikuid ega valgusteid.


Oled planeerimas majaehitust ja kaalumas, millist fassaadilahendust võtta?

Smartside fassaadilauade suurepärase vastupidavuse saladus peitub patenteeritud tootmisprotsessis. Protsessi käigus töödeldakse puidukiud vaikude, vahade ja tsinkboraadi seguga ning viimistletakse kattekihiga.
Vaigud lisavad tugevust ning vastupidavust ka suurtele temperatuurimuutustele.  
Vahad annavad puidule hea niiskuskindluse.
Tsinkboraat on loodusliku päritoluga lisand, mis annab parema vastupidavuse seenkahjustustele ning kaitseb fassaadilaudu näriliste eest.
Spetsiaalne kattekiht kaitseb niiskuse sissetungimise eest ning on suurepäraseks aluseks laua pinnamustrile.
Smartside fassaadilauad on eelkrunditud, seedripuidu pinnastruktuuriga, laiusega 200 mm ning pikkusega 4880 mm. Paigaldatakse alusroovitusele kas vertikaalselt või horisontaalselt.


Kõvendatud puitpõrandad said auhinna, kui murranguline uuendus põrandakatete vallas

Floor Covering Newsi iga-aastane FCNnovation Awards tunnustab teedrajavaid ideid ja tööstust muutvaid kontseptsioone, mis mõjutavad põrandakatete tootmist, reklaami ja müüki. Woodura® on Bjelini tütarettevõtte Välinge Innovation patenteeritud tehnoloogia, mis annab Bjelini kõvendatud puitpõrandatele ainulaadsed omadused.

Nomineeritud põrandaid hinnati välimuse ja tootmisjõudluse (tehnoloogia) järgi. Valdkonna ekspertidest koosnev žürii hindab iga tootekategooria kandidaate teatud kriteeriumide alusel. Kriteeriumiteks on uuenduslikkus, mis eristab seda teistest praegu tootmises olevatest toodetest või protsessidest, kasu spetsialiseerunud jaemüüjale või tarbijale ning toote praktilisus. 

Floor Covering News kirjutab:

„Tänu Woodura pinnatehnoloogiale saavad tarbijad nüüd valida ehtsa puitpõranda, millel on märkimisväärne löögikindlus. Kuid see ei puuduta ainult pinna löögikindlust. Toode on ka jätkusuutlikkuse seisukohalt oluliselt parem - tänu Woodura tehnoloogiale saab sama koguse puiduga toota kuni 10 korda rohkem põrandaid kui varem, märgib tootja. Lisaks taaskasutatakse oksakohtade täitmiseks tootmises jäätmetena tekkivat puidupulbrit. See pakub suurepäraseid võimalusi säilitada põrandakujunduses kõrge ja ühtlane kvaliteet ning loovus. 

Loe lisa siit: Välinge Innovation (https://www.valinge.se/news/)Loose-lay ehk lahtiselt paigaldatavad LVT-põrandakatted

Loose-lay põrandakate on üks kõige lihtsamini paigaldatav põrandakate, sobides hästi nii ühiskondlikele-, kui ka kodu põrandatele. Loose-lay on saadaval kas plankude või plaatidena ning nendel puudub lukusüsteem. Plangud või plaadid paigaldatakse lahtiselt ilma liimita ning tihedalt äär-ääre vastu. Võrreldes tavaliste LVT-põrandakatetega, on loose-lay paksem ja raskem, püsides hästi paigal. Toode ei vaja eraldi alusmaterjali ning seda saab paigaldada näiteks olemasolevale keraamilistest plaatidest põrandale ilma põrandat kahjustamata. Loose-lay on ideaalne valik ka rendipindadele, võimaldades pärast rendiperioodi lõppu põrand tervena ülesse võtta ja soovi korral uues kohas taaskasutada.
Meie valikus on saadaval järgmised loose-lay põrandakatete kollektsioonid: Ecolock 70, Ecolay 70 ja Ecolay 70 Acoustic.

SPC või LVT põrandakate? Mis on nende kahe toote erinevus?

Traditsioonilised LVT põrandakatted (ingl.k Luxury Vinyl Tiles) on olnud turul pea 20 aastat. Viimastel aastatel on aga järjest rohkem muutunud populaarsemaks SPC-põrandakatted (ingl. K Stone Plastic Composite). Uurimegi, mis on nende kahe toote sarnasused-erinevused.   SPC-vinüülpõrandakatete keskmine kiht on tehtud kivist ja plastikust koosnevast komposiitmaterjalist, mis muudab toote jäigemaks ning kõvemaks. LVT-põrandakatete keskmiseks kihiks on PVC plast, mis muudab selle elastseks ja pehmeks. Üks lihtne test, kuidas kindlaks teha, mis tootega parasjagu tegu, on võtta kinni vinüülplangu otsast. Kui plank vajub alla ja on elastne, on tegu LVT kattega. Kui aga plank on käte vahel jäik ja alla eriti ei vaju (veidi sarnane jäikuselt laminaadiga), siis on suure tõenäosusega tegu SPC- põrandakattega. SPC-vinüülpõrandakatete keskmine kiht on tehtud kivist ja plastikust koosnevast komposiitmaterjalist, mis muudab toote jäigemaks ning kõvemaks. LVT-põrandakatete keskmiseks kihiks on PVC plast, mis muudab selle elastseks ja pehmeks. Üks lihtne test, kuidas kindlaks teha, mis tootega parasjagu tegu, on võtta kinni vinüülplangu otsast. Kui plank vajub alla ja on elastne, on tegu LVT kattega. Kui aga plank on käte vahel jäik ja alla eriti ei vaju (veidi sarnane jäikuselt laminaadiga), siis on suure tõenäosusega tegu SPC- põrandakattega.
SPC-vinüülpõrandakatete keskmine kiht on tehtud kivist ja plastikust koosnevast komposiitmaterjalist, mis muudab toote jäigemaks ning kõvemaks. LVT-põrandakatete keskmiseks kihiks on PVC plast, mis muudab selle elastseks ja pehmeks. Üks lihtne test, kuidas kindlaks teha, mis tootega parasjagu tegu, on võtta kinni vinüülplangu otsast. Kui plank vajub alla ja on elastne, on tegu LVT kattega. Kui aga plank on käte vahel jäik ja alla eriti ei vaju (veidi sarnane jäikuselt laminaadiga),

siis on suure tõenäosusega tegu SPC- põrandakattega. SPC- vinüülpõrandad on üldjuhul sama paksusega nagu standardsed LVT- põrandakatted või veidi paksemad. SPC- vinüülpõrandakatete paksused jäävad vahemikku 4 kuni 6 mm, samas traditsioonilised LVT põrandakatted on 2 kuni 4 mm paksused.   SPC- põrandakatted on jala all kõvemad, hoides ära läbivajumise ning pakkudes paremat tuge ja kulumiskindlust.  

Kuigi mustrite digitaalset pilti kasutatakse mõlema toote juures, on siiski SPC- vinüülid realistlikuma välimuse ja loomulikuma pinnatekstuuriga, kui traditsioonilised LVT-katted.

Mõlemaid tooteid saab paigaldada kõvadele aluspindadele, samas LVT ei anna andeks aluspõranda ebatasasusi ning näitab need ilusti välja. SPC- põrandakate ei muuda nii kergelt oma kuju ning seetõttu saab neid paigaldada näiteks olemasolevatele keraamilis
test plaatidest aluspõrandatele ilma vuuke tasandamata.  


BJELIN KÕVENDATUD KALASABAPARKETID – eristu tavapärasest!


Bjelin on esimesena maailmas toonud turule uue kalasabaparketi - kõvendatud kalasabaparketi. Parkett on paksusega 11 mm ning paigaldatav ujuvalt ilma naelte ning liimita. Tänu ülitäpsele 5G lukusüsteemile jääb lõpptulemus kaunis ning korrektne. Muuda oma põrand ainulaadesks, sobitades omavahel erinevaid värvitoone.

Pildid on kasutatud nelja erinevat tooni: SKEDVI-naturaalne, ERVALLA-hele, IRSTA-valge ja KILA-hall.  

Mida arvavad kliendid Smartside fassaadilaudadest

Valmis sai üks suurepärane eramaja projekt Haapsalu lähistel. Fassaadikatte materjaliks on Smartside eelkrunditud pinnaga puidust fassaadilauad. Majaomaniku tagasiside: lauad on sirged ja ühtlased; kerge ja lihtne paigaldada; tänu eelkrunditud pinnale on värvikulu pea 2- korda väiksem võrreldes traditsioonilise puiduga. 

Millal sa avastasid midagi täiesti uut põrandamaailmas?

Pikka aega on traditsioonilisi keraamilisi plaate kasutatud põrandakattematerjalina, peamiselt atraktiivse disaini ja suure kulumiskindluse tõttu. • Samas on keraamiliste plaatide pind külm, neid on raske paigaldada ja raskete esemete kukkudes võivad nad puruneda. • Bjelini uute plaatide tootmiseks kasutatakse uut Nadura®- materiali, mis on välja töötatud ja patenteeritud Välinge Innovation AB poolt ning välistab eelpool toodud probleemid. • Bjelini keraamilisi komposiitplaate on kerge paigaldada, nad on soojad nagu puit ja tugevamad keraamilistest plaatidest.
Mis on Nadura®?
• Nadura® on pulbri segu, mis koosneb puidu fiibritest, sideainetest, keraamilistest osakestest ja värvipigmentidest ning mida on töödeldud kõrgel temperatuuril ja suure surve all. • Nadura® koosneb mitmest õhukesest kihist, mis on immutatud vahekihi peale. Peamiseks eeliseks on see, et ainult põranda ülemine osa, mis puutub kokku kulumisega, on tugev ning keraamikale sarnane material.

Ekstreemselt vastupidavad põrandad
• Keraamiliste komposiitplaatide patenteeritud tihe pind pakub paremat kulumis ja löögikindlust võrreldes traditsiooniliste põrandakatetega. • Tugev ja vastupidav – need põrandad peavad vastu nii igapäevasele koormusele, kui ka ekstreemsematele situatsioonidele. • Tänu oma tugevusele ja mitmekülgsusele on keraamilised komposiitplaadid suurepäraseks alternatiiviks keraamikale, kivile ja portselanile – ja seda eriti nende paigalduslihtsuse tõttu.


Bjelin Nadura® + Bjelin Woodura® Bjelin Nadura® + Bjelin Woodura® Nadura® värvivalik (täieneb)

Bjelin Nadura® + Bjelin Woodura®
Keskkonnasõbralik kvaliteettoode
• Bjelini keraamilised komposiitpõrandad on toodetud Välinge Innovation AB kaasaegsetes state-of-the-art tehastes Viken-is, Rootsis. See tagab kõrge kvaliteedi, kuna tehasel on kontroll kõikide tootmisetappide üle alates pulbri tootmisest kuni pressimise ja profileerimiseni. • Tootmine on väga keskkonnasõbralik. Puidu töötlemisel järelejäävad osad taaskasutatakse pulbri tootmiseks. Kasutatava energia hulk on väike, kuna Nadura pinnakihi tootmisaeg on lühem ning pressimine toimub madalama temperatuuriga võrreldes traditsiooniliste keraamiliste plaatide tootmisega.
Nadura® plaatide ühendus 
• Kõik Bjelini keraamilised komposiitplaadid on suurepärase Välinge 2G/5G lukusüsteemiga, mida on lihtne paigaldada ujuvalt suurtele põrandapindadele, ilma paisuvuuke kasutamata.

UUS toode ! - LP SmartSide puidust toodetud fassaad

Puidust fassaad on kaunis ja looduslik materjal. Kuid puidul on ka mõned puudused. Puit ei pea vastu mehhaanilistele vigastustele. Värv ja ka puit hakkavad mõranema, samuti ei ole veekindel.
LP SmartSide fassaadilaudade puhul on nendele miinustele mõeldud.

 • LP® SmartSide® fassaadilauad põhinevad OSB-plaatidel ning nende tootmisel on kasutatud ilmastikukindlaid liime ja lisaaineid
 • Fassaadilauad sisaldavad tsink-boraate, mis on kahjutud inimestele, kuid vähendavad kahjurite paljunemist ning mädaniku ja sambla mõju
 • 4,88 m pikkuste lauadadega on vähem ühenduskohti, kiirem paigaldus ning väiksem ülekulu
 • Fassaadilauad on eelnevalt krunditud ning ülevärvitavad veepõhjaliste värvidega, seega vali majale oma lemmikvärv :-)  
 • Ehtsa seedripuu pinnastruktuuriga
 • Oksavabad, ei pragune
 • Töödeldavad nagu tavaline puit – ei vaja eritööriistu
Tasub valida :-)

Mida tähendab EIR põrandakatete puhul?

Võib-olla olete märganud, et osade põrandakatete puhul on toote juurde märgitud lühend EIR. EIR ehk embossed-in-register LVT põrandakatete puhul tähendab seda, et LVT plangu trükidisain (paber) on ideaalselt kooskõlas toote pinnastruktuuri või viimistlusega ning te näete sarnast välimust nagu vaataksite ehtsat looduslikku toodet (n. põrandalauda). Ehk lühidalt - pinnatekstuur järgib trükimustrit.

EIR tehnoloogia võlu seisneb selles, et see viib disaini täiesti uuele ja eriti realistlikule tasemele, mis petab sageli ära ka professionaalse silma.

Oneflor LVT põrandakatete valikus on mitmeid kollektsioone, mis on saadaval EIR pinnatekstuuriga.

Parketti valides arvesta, et olemas on uus puitpõrand!

Soovite puitpõrandat, mis lisaks naturaalsele välimusele ja soojale pinnale oleks ka vastupidav lemmikloomade küünistele, pisipõnni kätte sattunud haamrile või tikkkontsadega kingadele?
Meil on see olemas! Bjelini tugevdatud tammepuidust parkett. Tänu uudsele tehnoloogiale on naturaalsest puidust pind muudetud mitmeid kordi kõvemaks võrreldes massiivpuidust tammepõrandatega.
Muljetavaldava laiusega 1-lipilised lauad on viimistletud õlivaha või mati lakiga.


Canexel fasaadidplaadid nüüd saadaval ka Ehituse ABC ehitustarvete poes, Peterburi mnt.71

Nüüd saab innovaatilist puidust fassaadimaterjali uudistada ka Peterburi mnt. Ehituse ABC ehitustarvete poes. Kui tavapuidust fassaadilaudadele tekivad ajapikku lõhed või värv koorub, siis Canexel fassaadilauad on erilised sellepoolest, et ei lõhene ning on oksavabad. Samuti on nad hea pleekimiskindlusega ning paigalduse pealt hoiate samuti aega kokku. Miks mitte teha valik varakult kevadeks või miks mitte valida ja paigaldada kohe.
LOOM+ Vabaõhumuuseumi kaasaegses puitmajas
16.09.2019
Peagi valmivas Eesti Vabaõhumuuseumi kaasaegses puitmajas ( Puitehitise kompetentsikeskuses) on põrandakatteks kasutatud Oneflor kootud disainpõrandat sarjast Loom+. Kuigi tegu on plastist põrandakattega, jätab see põrandal pigem tekstiilkatte mulje. Kasutatud muster meenutab kootud vaipa. Sisekujundus: Ivi-Els Schneider.
Loom+ on saadaval kahes erinevas kollektsioonis ning 50x50 cm plaatidena.
Loom+ kollektsioon võitis 2014 aastal maineka Reddot disainiauhinna.

/Pilt pooleliolevast ruumist/
Millele võiks mõelda enne põrandakatte valikut?


Põrandakatte valikul koju võiks arvesse võtta oma pereliikmete - lapsed, koduloomad- käitumisi/harjumisi. Heaks valikuks on kõvendatud puitpõrand, mis on jala all soe, kuid samas peab vastu raskete esemete kukkumisele ning suuremale käimiskoormusele. Kõvendatud puitpõrand näeb välja nagu 1-lipiline tammeparkett või tavaline lauparkett põrand, mille välimus meenutab laia põrandalauda, kuid mille pind on mitmeid kordi kõvem. Esikusse või kööki oleks heaks lahenduseks komposiitkeraamika, mis on jala all soe, aga välimuselt meenutab keraamilist plaati.

Ütleme "linoleum" aga mõtleme...?

Kuigi linoleum põrandakattepuhul on tegu naturaalse põrandakattematerjaliga, on inimesed harjunud linoleumiks kutsuma ka PVC põrandakatteid ja vinüülparketti ehk LVT-d. Võrreldes linoleumiga on viimased kulumiskindlamad sobides  ka eriti suure käimiskoormusega ühiskondlike ruumide põrandatele. Linoleum on PVC-vaba ning saadaval rullis või plaatidena.


Laminaatparkett või laminaatparkett?

Laminaatparkett ehk laminaatpõrand on saadaval erinevates mõõtmetes ning levinumad on ehtsat puitu jäljendavad mustrid. Tänu dikgtaalsele trükitehnikale on pinnamustrid sageli nii tõetruud, et petab ära kogenuma silmagi. Laminaatparketid on saadaval väga erinevas hinnaskaalas alates 4 EUR/ m2 kuni 40 EUR/ m2. Üldjuhul määrab ära kulumiskindluse ja kasutusmugavuse just hinnatase - mida odavam seda vähem kulumis- ja niiskuskindlam ning vastupidi. Kvaliteetne laminaatpõrand on heaks valikuks kohtadesse, kus põrandakate peab vastu pidama suurele koormusele, olles samal ajal puitpõranda välimusega.

Keraamilised plaadid - kas leidub alternatiivi?

Keraamilised plaadid on põrandamaterjalina kasutuses olnud juba väga pikka aega. Nad on hea kulumis- ja niiskuskindlusega ning lihtsalt hooldatavad. Miinuseks võib tuua nende kõva ja külma pinda ning keerukamat paigaldust. Samuti on keraamilised plaadid haprad kukkuvatele esemetele ning võivad kergesti puruneda. Heaks alternatiiviks keraamilistele plaatidele on ujuvalt-paigaldatavad keraamilised komposiitplaadid, mis näevad välja nagu ehedad keraamilised plaadid, kuid on viimastest tunduvalt soojema pinnaga, suurepärase löögikindlusega ning lihtsalt paigaldatavad. Ühtse lukusüsteemi olemasolul on keraamilisi komposiitplaate võimalik paigaldada ühtseks põrandaks koos parkettpõrandaga.

PVC põrandakatted  ehk vinüülkatted ehk plastpõrandakatted

Et miks selline selgitus? PVC põrandakatted on rahva suus tuntud ka kui vinüülkatted ehk plastpõrandakatted. Tänu PVC katete kulumis- ja niiskuskindlusele ning kergele holdatavusele kasutatakse neid laialdaselt eelkõige ühiskondlike ruumide põrandatel. Tänu järjest karmimatele keskkonna- ja siseõhunõuetele, on PVC katete koostis muutunud järjest ohutumaks. Katted on saadaval rullmaterjalina kui ka plaatidena või geomeetriliste kujunditena.


PVC - vaba põrandakate ...millest siis põrandakate tehtud on ?

PVC vabad põrandakatted ei sisalda PVC (polüvinüülkloriid) plasti. PVC plast on asendatud puhtama ja turvalisema plastiga, mis on ohutum nii keskkonnale kui ka inimesele. PVC vaba plastpõranda kasutus on heaks alternatiiviks naturaalsetele materjalidele, olles viimastest parema niiskus- ja kulumiskindlusega. PVC vaba põrandakate on suurepärane valik haiglastesse, lasteaedadesse ning koolidesse.

Kulumiskindel põrand - mis selle määrab?

Õige kulumiskindlusega põrandakatte valik on olulise tähtsusega. Mis on aga õige või piisav kulumiskindlus? Valiku lihtsustamiseks on enamus põrandakattematerjale paigutatud kulumiskindluse klassidesse : kodud 21, 22, 23  ; ühiskondlikud ruumid 31, 32, 33 ja 34   ; tööstuslikud ruumid 41, 42, 43. Mida suurem on number seda suurem on kulumiskindlus.


Mis võiks olla puitpõranda alternatiiv?

Puitpõrandale alternatiivi leidmine tuleb kõne alla tavaliselt siis, kui soovitakse kulumis- või niiskuskindlama pinnaga materjali, mis samas meenutaks puidu ehedat välimust. Heaks alternatiiviks puitpõrandale on näiteks LVT põrandakatted, laminaatparkett või vinüülpõrandad. Samuti ehtsa puitpõranda välimusega keraamilised plaadid, mida on saada erinevates mõõtmetes või toonides.

Palju küsitud küsimus - kas parketti saab parandada?

Jah saab - teatud ulatuses. Parketi parandamine on lihtne, kui tekkinud vigastused ei ole tõsised ning on õiged teadmised ja selleks sobivad materjalid. Väiksemate kriimude ja täkete parandamisega saab arvatavasti enamus ise hakkama. Ehitusmaterjali poodides on saadaval parandamiseks sobivad vahendid. Suuremate probleemide korral ( veekahjustused, lahti tulnud pinnalipid, sügavad kriimud) aga tuleks pöörduda professionaalide poole, kes parandavad kahjustused või vahetavad kahjustatud kohad välja.

Kas valida naturaalne või laminaatparkett?

Kas valida põrandale naturaalne või laminaatparkett - see sõltub nii mitmestki asjaolust. Naturaalse parketi ehedust ja sooja pinda on väga raske asendada, samas kui põrandal käiakse näiteks tikk-kontsadega kingadega, oleks õigemaks valikuks laminaatparkett. Samuti, kui kodus on teravate küüntega lemmikloomad, tuleks samuti valida tugevama pinnaga põrandakate ehk antud juhul laminaatparkett. Ka kukkuvatele esemetele või "väikese ehitaja" haamrilöökidele peab laminaatparkett paremini vastu. Samas on laminaatparketi pind tunnetuslikult külmem ja kõvem naturaalse parketi pinnast. Roomavatele väikelastele ja paljastele jalgadele on naturaalne puit kindlasti soojema ja mõnusma pinnaga.